Коли читаємо цікавий блог, здається, що всі фото та пости зроблені спонтанно, аж такі вони виходять життєві. Але це не так. У кожного блогера, магазина, компанії є складений контент план. І всі пости, які викладаються на сторінці, підготовлені заздалегідь.
Перед тим як написати контент план, потрібно відповісти собі на наступні запитання:
1.Про що моя сторінка?
Це особистий блог? Яка його тематика? Чи може це магазин? Чи компанія, яка надає юридичні послуги?
2. З якою метою я веду сторінку?
Продати товари чи послуги / отримати більшу кількість підписників / зробити бренд впізнаваним
3. Як часто я маю викладати пости та сторіз?
Залежить від тематики та мети. Якщо це особистий блог, то пости мають викладатись частіше, ніж на сторінці юридичної компанії. А якщо Ви продаєте певний товар, то майже щодня.
4. Який вид контенту має переважати?
Теж залежить від тематики та цілі. Про види контенту поговоримо нижче.
Коли відповіді на ці питання готові, Ви можете скласти контент план.
Як правильно писати контент план? Ви можете робити це, як Вам зручно: списком, таблицею, у вигляді медіа плану. Просто на кожну встановлену дату підберіть тему посту та візуальний контент (фото чи відео).
7 основних видів контенту
Контент в аккаунті має бути різним, аби користувачам було цікаво стежити за сторінкою.
Існує 7 основних видів контенту:
- Розважальний. Контент, який веселить та піднімає настрій. Жарти, меми, динамічні відео – все, що може розважити користувача.
- Інформаційний. Достовірна інформація про товар, чи сферу вашої діяльності. Він має показувати рівень вашої обізнаності в своїй справі. Наприклад, сторінка юридичної компанії викладає пости на теми «Чи загрожує зйомка в кінотеатрі» та « 5 основних законів, які має знати кожен українець».
- Вірусний. Контент, який розповсюджується зі швидкістю віруса. Який всі хочу репостнути, лайкнути та скинути другу. Такий вид контенту направлений на розвиток впізнаваності сторінки та автора.
- Навчальний. З назви розуміло, що це контент -який чомусь вчить. Це можуть бути корисні життєві поради, професійна інформація, тощо. Ця стаття «як розробити контент план» є прикладом навчального контенту.
- Експертний. На перший погляд він мало чим відрізняється від інформаційного контенту. Тим не менш різниця є. Інформаційний контент передає користувачу інформацію з інших джерел, чи інформацію про продукт. А експертний розказує про думку професіонала, про його особисті дослідження. Наприклад у вас магазин жіночого одягу: інтерв’ю зі стилістом на актуальні теми – це приклад експертного контенту.
- Той, що продає. Контент, який направлений на прямо продажі. Він має особливості написання. Може продавати прямо, але частіше це непрямі продажі. Наприклад, це може бути опис товару, його переваги та інформація про знижку на покупку до певної дати.
- Новини. Це новини, які стосуються вашої сфери діяльності, вашої компанії, тощо. А якщо у вас портал новин, то тоді це можуть бути новини про будь що. Стаття «в Австралії відкрився новий парк рідкісних квітів» та « наша компанія провела вебінар на тему «як створити контент план» – це приклади контенту з новинами.
Необов’язково використовувати усі ці види на своїй сторінці. Але все ж таки краще обрати декілька, а не один.
Повернемось до прикладу з магазином жіночого одягу. Зрозуміло, що основним видом контенту буде такий, що продає. Але якщо Ви хочете втримати на своїй сторінці користувачів, то краще додати ще щось. Наприклад, розважальний контент. Це можуть бути опитування в stories за тематикою сторінки. Експертний контент – ви, як продавці одягу, маєте знатись на трендах та моді. Тож можете повчити своїх підписників комбінувати предмети гардеробу чи поєднувати кольори.
Як писати контент план для SMM менеджера
Після того, як обрали види контенту для сторінки, можна починати створення контент плану. Для початку ви визначаєтесь з темами своїх постів.
Далі потрібно підібрати чи створити візуальний контент, який підходить під ці теми.
Після цього рівномірно розподіляєте їх в потрібному проміжку часу. Найчастіше контент план пишуть одразу на місяць. Але бувають виключення для аккаунтів, яким важливо слідкувати за свіжою інформацією. Вони можуть складати контент план на тиждень чи два.
Ми в компанії Ad SPACE складаємо контент план раз на місяць, але залишаємо можливість для внесення змін. Бо іноді в нашій сфері трапляються речі, про які потрібно говорити негайно.
Зауважимо, що люди, які пишуть контент план та займаються текстами, і люди, які відповідають за візуал мають працювати разом. Тому що контент – це цілісність картинок, фото, відео, текстів та активностей на сторінці. Вони мають чітко доповнювати одне одного. Тому не можна, щоб люди, які виконують ці задачі, працювали нарізно.
Як скласти контент план блогу
Перед тим, як скласти контент план блогу варто значи: це новий блог, чи той, який збираються монетизувати. Якщо блог новий, варто приділяти увагу цікавій та корисній інформації. Коли блог вже має певну кількість лояльних підписників, можна підключати рекламу. І тоді в контент план будуть включені рекламні пости про продукцію брендів, з якими співпрацює блогер.
Як формувати контент план для телеграму
При створення постів для телеграму актуальні всі наведені вище рекомендації. Але варто додати одне: намагайтесь в заголовку чи перших реченнях зачепити користувача. Адже це саме та частина посту, яку видно на вспливаючому вікні.
Тепер ви знаєте як зробити контент план. Але ми в команді Ad SPACE вважаємо, що кожен має займатись своєю справою. Тож якщо ви не контент-менеджер, делегуйте цю справу нам. Ми виконаємо всю необхідну роботу, поки ви будете займатись оптимізацією вашого бізнесу.